SMF15CT1G ESD Suppressors / TVS Diodes 5 Line TVS Array
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
Brand Name : onsemi
Model Number : SMF15CT1G
Certification : ROHS
Place of Origin : Call
MOQ : Contact us !
Price : Contact us !
Payment Terms : Paypal, Western Union, TT
Supply Ability : 50000 Pieces per Day
Delivery Time : Send email to learn lead time
Packaging Details : Standard package
Product Name : SMF15CT1G
Condition : Original 100%
Installation methodpe : TVS DIODE 15VWM 29VC SC88
Package : DO-214AA, SMB
Voltage - Supply : International standard
Max. Reverse Current : International standard
Application : TVS Diodes
Contact Now
SMF15CT1G ESD Suppressors / TVS Diodes 5 Line TVS ArraySMF15CT1G Datasheet
Product Details
ESD Protection Diode Array, 5-Line
Features
• Protects up to 5−Line in a Single SC−88 Package
• Peak Power Dissipation − 100 W (8 x 20 s Waveform)
• ESD Rating of Class 3B (Exceeding 8 kV) per Human Body Model
and Class C (Exceeding 400 V) per Machine Model.
• Compliance with IEC 61000−4−2 (ESD) 15 kV (Air), 8 kV (Contact)
• Flammability Rating of UL 94 V−0
• SZ Prefix for Automotive and Other Applications Requiring Unique
Site and Control Change Requirements; AEC−Q101 Qualified and
PPAP Capable
• Pb−Free Packages are Available*
Applications
• Hand−Held Portable Applications
• Networking and Telecom
• Automotive Electronics
• Serial and Parallel Ports
• Notebooks, Desktops, Servers
Specifications
Attribute Attribute Value
Manufacturer onsemi
Product Category TVS Diodes
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Packaging Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Mounting-Style SMD/SMT
Termination-Style SMD/SMT
Length 2 mm
Width 1.25 mm
Package-Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Operating-Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting-Type Surface Mount
Applications Automotive
Number-of-Channels 5 Channel
Supplier-Device-Package SC-88/SC70-6/SOT-363
Unidirectional-Channels 5
Bidirectional-Channels -
Voltage-Reverse-Standoff-Typ 15V (Max)
Breakdown Voltage 17V
Clamping Voltage 29V
Current-Peak-Pulse-10-1000μs 5A (8/20μs)
Power-Peak-Puls 100W
Power-Line-Protection No
Capacitance-Frequency 33pF @ 1MHz
Pd-Power-Dissipation 100 W
Maximum Operating Temperature + 125 C
Operating temperature range - 40 C
Breakdown-Voltage 17 V
Clamping-Voltage 29 V
Peak-Surge-Current 5 A
Cd-Diode-Capacitance 33 pF
Working-Voltage 15 V
Polarity Unidirectional
Descriptions
TVS DIODE 15VWM 29VC SC88
ESD Suppressor TVS Uni-Dir 15V Automotive 6-Pin SC-88 T/R
TVS Diode Arrays 5 Line TVS Array
Who we are?
FAQ
Q: Are you trading company or manufacturer?
A: We are original manufacturer OF Integrated Circuit Chip . We can do OEM/ODM business.
Q: How long is your delivery time?
A: Group buying delivery time: 30-60 days; General delivery time: 20 days.
Q: What is your terms of payment?
A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery.